Główna treść strony

Wersja do wydrukuWyślij e-mailemPDF version

W ramach polsko – litewskiego projektu współpracy bliźniaczej „Wzmacnianie Mołdawskiej Agencji ds. Leków i Wyrobów Medycznych jako agencji regulacyjnej w obszarze leków, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej”, w dniach 17-19 maja, w siedzibie mołdawskiej Agencji Leków i Wyrobów Medycznych(MMDA) w Kiszyniowie odbyło się spotkanie partnerów projektu.

 

Celem trzydniowych rozmów było możliwie najlepsze przygotowanie zakresu merytorycznego projektu odpowiadającego zarówno potrzebom strony mołdawskiej, jak też wykorzystującego wiedzę i doświadczenie ekspertów z Polski i Litwy.

Po przekazaniu zgromadzonym przez przedstawicieli Delegatury Unii Europejskiej
w Mołdawii zasad prowadzenia projektu twinningowego, przyszli beneficjenci z MMDA
przedstawili aktualny stan prawny, proceduralny i statystyki z takich obszarów jak: dopuszczanie do obrotu, refundacja i określanie cen produktów leczniczych, przetargi na produkty lecznicze, wyroby medyczne, monitorowanie bezpieczeństwa farmakoterapii, badania kliniczne, inspekcje: GMP, GDP, GCP, GVP, laboratoria kontroli jakości i reklama produktów leczniczych.

Ważnym elementem tych wystąpień była dyskusja nad praktycznym zakresem
i możliwościami włączenia niezbędnych zagadnień merytorycznych do projektu oraz zapewnienia osiągnięcia zakładanych celów.

 

Zorganizowano też spotkanie z Ministrem Zdrowia – Panią Ruxanda Glavan, która podkreśliła swoje poparcie dla projektu na rzecz Agencji Leków i Wyrobów Medycznych.

 

Kolejne spotkanie, tym razem już zamykające proces przygotowania wstępnego projektu umowy współpracy bliźniaczej, zaplanowane jest na pierwszą połowę czerwca.